CoinDesk

Circle قصد دارد کسری USDC حاصل از ورشکست شدن SVB را پوشش دهد

سیرکل، ناشر استیبل کوین USD Coin (USDC)، پس از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی (SVB)، یکی از بزرگترین بانک های ایالات متحده، مجبور شده برای پوشش کسری قابل توجه ذخایر خود اقدام کند. پس از اعلام این که جریان نقدینگی USDC با بازگشایی بانک‌ها در روز دوشنبه از سر گرفته میشود و امکان بازخرید به صورت 1:1 با دلار آمریکا را فراهم می‌کند، Circle اعلام کرد که از منابع شرکت برای پوشش کسری ذخایر ناشی از تعطیلی یانک سیلیکون ولی استفاده خواهد کرد.

 

USDC در 11 مارس پیوند دلاری(Peg) دلار خود را از دست داد و تا 0.87 دلار کاهش یافت و به آرامی به 0.98 دلار (در زمان نگارش این متن) بازگشت. دلیل این رخداد نیز، انتشار خیر بلوکه شدن 3.3 میلیارد دلار از دارایی های سیرکل در این بانک بود. طبق گفته سیرکل بنک سیلیکون ولی، یک شریک قابل احترام و قابل اعتماد برای اقتصاد ایالات متحده است" و شکست بانک به دلیل یک دوره کلاسیک بانکی است، بسیار شبیه آنچه در طول بحران مالی در سال 2008 مشاهده شد. سیرکل تاکید کرد که تعداد کمی از بانک های سنتی دارای ذخایر نقدینگی کافی برای مقاومت در برابر چنین جریانی هستند،و اتفاقی که برای SVB رخ داد، ناشی از جریان شدید بازخرید دارایی ها بود، که بانک را مجبور به فروش دارایی های خود برای پاسخگویی به تقاضای بازخرید دارایی مشتریان کرد. این دوره تسویه دارایی‌ها باعث بحران نقدینگی کوتاه‌مدت شد که منجر به ورود شرکت بیمه سپرده فدرال FDIC، برای اداره بانک در 10 مارس شد. سرنوشت SVB در آخر این هفته توسط FDIC تعیین می‌شود و Circle امیدوار است که راه‌حلی برای محافظت از دارایی های مشتریان ارائه شود.

 

طبق آخرین گزارش حسابرسی Circle در ژانویه، تمام USDC های ضرب شده توسط سیرکل توسط پول نقد و در خزانه‌داری ایالات متحده پشتیبانی می شود.  نزدیک به 8.6 میلیارد دلار از دخایر سیرکل در اختیار بانک های ایالات متحده میباشد، که تقریباً 20٪ از ذخایر آن را شامل میشود و 33 میلیارد دلار دیگر از ذخایر آن در خزانه داری ایالات متحده نگهداری می شود که توسط BlackRock از طریق صندوق ذخیره Circle اداره می شود.

 

از آنجایی که Circle برای پوشش کسری ذخایر ناشی از بسته شدن SVB تلاش می کند، سرمایه گذاران و کاربران USDC را به دقت زیر نظر خواهند داشت تا مطمئن شوند که استیبل کوین پیوند خود را با دلار آمریکا حفظ می کند. در حالی که Circle به کاربران خود اطمینان داده است که عملیات نقدینگی USDC به صورت عادی از سر گرفته خواهد شد، عواقب ناشی از تعطیلی بانک سیلیکون ولی (SVB) ممکن است در روزها و هفته‌های آینده همچنان بر استیبل کوین و بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

  • منبع : CoinDesk
  • دسته بندی : گزارش

0 دیدگاه


ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *