CoinDesk

ژائو:بانک ها ریسک های مربوط به استیبل کوین ها را افزایش میدهند

کاهش قیمت  (USDC) غوغایی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد، به طوری که چنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، به بانک‌های سنتی به دلیل نقش آنها در افزایش خطرات برای استیبل کوین‌ها اشاره کرد.

 

گزارش Circle مبنی بر اینکه بانک سیلیکون ولی (SVB) درخواست برداشت 3.3 میلیارد دلاری این شرکت را پردازش نکرده، منجر به کاهش ارزش USDC شد و باعث شد این استیبل کوین پیوند دلاری خود را از دست بدهد. این رویداد نگرانی هایی را در بین سرمایه گذاران و تنظیم کننده ها در مورد ثبات استیبل کوین ها و نقش بانک ها در عملیات آنها ایجاد کرد. بازار کریپتو پیش از این در سال 2022 با چالش‌هایی مواجه بود. به عنوام مثال سقوط اکوسیستم Terra، اغازگر یک بازار نزولی شدید و میلیارد ها دلار ضرر و تشدید نظارت رگلاتورها بر ارزهای دیجیتال شد. با این حال، کاهش ارزش USDC، موضوع استیبل کوین‌ها را در خط مقدم بحث قرار داد و بسیاری از خطرات و ثبات این دارایی‌های دیجیتال را زیر سوال برد. استیبل کوین‌ها دارایی‌های دیجیتالی هستند که با هدف ایجاد ثبات و کاهش نوسانات مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده، به یک ارز فیات پیوند داده میشوند. با این حال، رویدادهای اخیر پیرامون USDC سوالاتی را در مورد قابلیت اطمینان استیبل کوین‌ها، به‌ویژه در رابطه با مکانیسم‌های تثبیت آن‌ها و نقش بانک‌ها در عملیاتشان، ایجاد کرده است.

 

اظهارات CZ مدیر عامل بایننس در مورد خطرات ناشی از بانک های سنتی برای استیبل کوین ها، نگرانی های فزاینده در مورد ثبات و قابلیت اطمینان این دارایی های دیجیتال را ایجاد کرده. CZ استدلال کرد که بانک ها می توانند با به تاخیر انداختن یا مسدود کردن درخواست های برداشت، استیبل کوین ها را بی ثبات کنند، همانطور که در مورد بانک سیلیکون ولیSVB و "سیرکل" دیده شد. این می تواند منجر به از دست دادن اعتماد به استیبل کوین ها شود و باعث شود سرمایه گذاران دارایی های خود را پس بگیرند و باعث ریزش در بازار ارزهای دیجیتال شود. تعدیل کردن USDC همچنین برسی ها نظارتی بر روی استیبل کوین ها و عملیات آنها را تشدید کرده است.

 

رگولاتورها به طور مداورم در مورد عدم شفافیت و پاسخگویی در بازار استیبل کوین و همچنین خطرات مرتبط با استفاده از آنها در فعالیت های غیرقانونی، مانند پولشویی و تامین مالی تروریسم، ابراز نگرانی کرده اند. رویدادهای اخیر پیرامون USDC سوالاتی را در مورد نیاز به نظارت و تنظیم بیشتر استیبل‌کوین‌ها، به‌ویژه در رابطه با مکانیسم‌های تثبیت آن‌ها و نقش بانک‌ها در عملیاتشان، ایجاد کرده است. در پایان، تعدیل کردن USDC Circle نگرانی‌هایی را در مورد قابلیت اطمینان و پایداری استیبل کوین‌ها ایجاد کرده و خطرات ناشی از بانک‌های سنتی برای این دارایی‌های دیجیتال را برجسته کرده است. این رویداد بررسی های نظارتی را بر روی استیبل کوین ها و عملیات آنها را تشدید کرده است و سؤالاتی را در مورد نیاز به نظارت و مقررات بیشتر در این زمینه ایجاد کرده است. در حالی که استیبل کوین‌ها پتانسیل ایجاد ثبات و کاهش نوسانات در بازار کریپتو را دارند، قابلیت اطمینان و ثبات آن‌ها به مکانیسم‌های تثبیت و چارچوب نظارتی آن‌ها بستگی دارد.

  • منبع : CoinDesk
  • دسته بندی : گزارش

0 دیدگاه


ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *