ambcrypto

رشد آدرس ها و فعالیت شبکه فانتوم. چه خبر از TVL این شبکه؟

پس از ارتقاء موفق go-opera روی شبکه اصلی فنتوم در 6 مارس، پلتفرم بلاک چین Fantom [FTM] شاهد افزایش فعالیت کاربران در شبکه خود بود.

به گفته Token Terminal، در 7 مارس، فانتوم 187,237 کاربر فعال ثبت کرد که بالاترین تعداد روزانه آن در سال جاری است. این نشان دهنده افزایش 322 درصدی نسبت به 443,24 کاربر فعال روزانه‌ای است که در 6 مارس با  این بلاک چین تعامل داشتند.

 

تعداد کاربران فعال در شبکه فانتوم

 

وضعیت اکوسیستم فانتوم در ماه گذشته


در 30 روز گذشته، فانتوم در برخی از معیارهای کلیدی اکوسیستم خود رشد داشته است. به عنوان مثال، با افزایش فعالیت کاربران در ماه گذشته، تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد در زنجیره با 5.62 درصد افزایش به تقریباً 45 میلیون آدرس رسید.

علاوه بر این، شبکه طی مدت مشابه جهش 33 درصدی را در کارمزد تراکنش ها و درآمد ثبت کرد. با افزایش تبلیغات در ماه گذشته، این پروتکل افزایشی 11.4 درصدی را در تسلط اجتماعی خود به ثبت رساند.

 

داده های درون زنجیره ای

 

علیرغم رشد معیارهای کلیدی اکوسیستم Fantom در ماه گذشته، چشم انداز DeFi آن با کاهش ارزش دارایی های قفل شده (TVL) روی پروتکل از اوایل فوریه مقابله کرده است.

به طوری که، ارزش کل قفل شده شبکه فانتوم بعد از رسیدن به قله 571 میلیون دلاری در 2 فوریه، با 32% کاهش تا به امروز همراه بوده.

 

طبق گفته DefiLlama، ارزش کل قفل شده(TVL) این شبکه در زمان نگارش این مقاله 386.85 میلیون دلار بود. در واقع، از 255 پروتکل DeFi موجود در Fantom، تنها 20 مورد از آنها رشد TVL خود را طی ماه گذشته تجربه کردند.

اکثر این پروتکل ها با کاهش قابل توجهی در ارزش دارایی های ارسال شده به قراردادهای هوشمند خود در طول 30 روز گذشته مواجه شدند و بسیاری از آنها کاهش دو رقمی را ثبت کردند.

 

زیر سایه خرس ها


با رسیدن قیمت به محدوده 0.3195 دلار به ازای هر توکن FTM در زمان نگارش این متن، ارزش این الت کوین به نسبت ماه گذشته 37 درصد کاهش یافته. ارزیابی حرکت قیمت در نمودار روزانه شروع یک چرخه نزولی جدید را در 7 فوریه نشان میدهد.

شاخض (MACD)، FTM از آن زمان تنها با نوارهای هیستوگرام قرمز در حال رشد مشخص شده است. با شروع چرخه نزولی جدید، خرس‌های FTM کنترل بازار را دوباره به دست گرفتند و افزایش توزیع سکه با کاهش قیمت به اوج خود رسید.

نشانگر حرکت جهت دار (DMI) نیز ظهور مجدد خرس های FTM را نشان می دهد. در زمان انتشار، شاخص جهت منفی (قرمز) در 28.07 بالاتر از شاخص جهت مثبت (سبز) در 11.80 قرار گرفت و تأیید می کند که فروشندگان در زمان نگارش این متن بر خریداران غلبه کرده اند.

 

در نهایت، تا زمان نوشتن این مقاله، نمودار چیکین Chaikin (CMF) توکن در زیر خط مرکزی خود و در حدود 0.12- را قرار دارد. این نشان دهنده افزایش خروج نقدینگی از بازار FTM بود و تغییر در تمایلات را برای یک تغییر جهت قیمتی را نشان میدهد.

نمودار تحلیل فانتوم

 


 

این تحلیل بر اساس مقاله ای به همین نام از وبسایت ambcrypto میباشد، و نباید مبنای تصمیم گیری اقتصادی شما قرار گیرد.

  • منبع : ambcrypto
  • دسته بندی : تحلیل

0 دیدگاه


ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *