BlockfaNews

بهترین کیف پول های ارزدیجیتال در سال 2023

اگر شما هم قصد خرید و سرمایه گذاری دردنیای ارزهای دیجیتال را دارید اولین قدم انتخاب یک کیف پول مناسب است. اما اگر هنوزنتوانسته‌اید کیف پول مناسب خود را پیدا کنید این مطلب برای شماست. با بلاکفا همراه شوید.

 

کیف پول ارز‌دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز‌دیجیتال ابزاری است برای نگه داری، خرید و مدیریت دارایی های دیجیتال شما. اگر با ارز‌های دیجیتال اشنایی داشته باشید میداند که این دارایی ها را نمیتوان در بانک یا موسسه خاصی نگهداری کرد و به واسطه ماهیت غیر متمرکز این ارز‌ها زحمت نگهداری از انها با خود شخص دارنده است. از این رو انتخاب یک کیف پول مناسب با نیاز شما میتواند کار دشواری باشد. در این مقاله به صورت خلاصه تعدادی از کیف پول های مناسب نگهداری این ارز ها را برای سال 2023 به شما معرفی میکنیم.

 


 

بهترین کیف پول های سال 2023

حال به برسی تعدادی از این کیف پول میپردازیم

1. کیف پول AtomicWallet

کیف پول Atmic Wallet

کیف پول اتمیک یکی از کیف پول های بسیسار محبوبب و شناخته شده  برای فعالان بازار ررمزارز‌‌ها میباشد. این کیف‌پول غیر امانی ماهیتی غیر متمرکز دارد که برای حفظ حداکثری حریم خصوصوی طراحی شده. این کیف پول از 1،400 ارز پشتیبانی کرده و علاوه بر تلفن همراه بر روی دسکتاپ نیز قابل اجرست. این کیف پول امکان خرید درون برنامه ای و وسهام گذاری برخی از ارز را به شما میدهد.

رابط کاربری آسان این کیف پول باعث شده انتخاب مناسبی برای تازه کار ها باشد. این کیف پول از اکثر ارز های شناخته شده پشتیبانی کرده ولی ممکن است بعضی از ارز های کمتر شناخته شده را نتوان در آن یافت. لازم به‌ذکر است کیف پول اتمیک کلید خصوصی شما را به صورت یک فایل رمزنگاری شده روی یک دستگاه فیزیکی مثل دسکتاپ شما ذخیره میکند. علاوه بر این ها تا به‌حال گزارشی مبنی‌بر رخنه امنیتی یا هک شدن این کیف پول ثبت نشده.

برخی از ویژگی ها و نقاط ضعف این کیف‌پول:

🔵رابط کاربری جذاب و به‌روز

🔵امنیت بالا و ماهیت غیر متمرکز

🔵پشتیبانی از طریق ایمیل و تیکت

 

🔴محدویت های خرید درون برنامه‌ای

🔴عدم پشتیبانی از کیف‌پول های سخت‌افزاری

 

کیف پول اکسودوسExodus

 

کیف‌پول اکسودوس Exodus

کیف‌پول اکسودوس بهترین گزینه برای کسانی است که از دسکتاپ برای مدیریت دارایی های خود استفاده میکنند. البته این کیف پول اخیرا برای گوشی های همراه نیز منتشر شده. اکسودوس از 100 ارز یا بیشتر پشتیبانی میکند و رابط کاربری بسیار آسان و دوستانه ای را به شما عرضه میکند.

برخی از ویژگی ها و نقاط ضعف این کیف‌پول:

🔵رابط کاربری جذاب و بروز

🔵پشتیبانی از صدها ارزدیجیتال

🔵قابلیت سفارشی سازی

🔵پشتیبانی قوی 

🔵ادغام با صرافی های غیرمتمرکز

🔵پشتیبانی از کیف پول‌های سخت‌افزاری

 

🔴منبع باز نبودن

🔴سیستم احراز هویت نچندان قوی

🔴کارمزدهای نسبتا بالا

 

کیف پول اج EDGE

کیف پول ارزدیجیتال اج EDGE

کیف‌پول اج بهترین گرینه برای کاربران ios است، رابط کاربری این کیف‌پول به گونه‌ای طراحی شده که حتی اماتور ها نیز از کار کردن با آن لذت میبرند. اگر علاقه‌مند به مدیریت دارایی های دیجیتال خود روی تلفن همراه خود هستید EDGEمیتواند گرینه مناسبی برای شما باشد.

این کیف پول از طیف متنوعی از ارزهای دیجیتال بهرهمند است و سعی در گسترش تعداد ارز های قابل پشتیبانی خود دارد. گفتنی است این کیف‌پول از امنیت فوق‌العاده‌ای بهرهمند است به طوری که میتوان امنیت آنرا با کیف‌پول های سخت‌افزاری مقایسه کرد.

برخی از ویژگی ها و نقاط ضعف این کیف‌پول:

🔵منبع باز

🔵رابط کاربری منعطف

🔵پشتیبانی از ارزهای متنوع

🔵امنیت فوق‌العاده و نوآورانه

🔵کیف‌‌پول اختصاصی برایios

 

🔴عدم عرضه برای پلتفرم های دیگر

🔴ویژگی های درون برنامه‌ای کم

 

کیف‌پول متامسکMetaMask

کیف پول متامسکMetaMask

کیف‌‌پول متامسک یکی از ابزار های شناخته شده بین کاربران است، این کیف پول بصورت یک افزونه روی مرورگر شما نصب میشود، این امر دسترسی سریعی را به کاربر میدهد که یکی از دلایل محبوبیت این کیف‌‌پول میباشد. متامسک در ابتدا روی شبکه ERC20 راه‌اندازی شد و فقط از توکن های این شبکه پشتیبانی میکرد. با این حال به مرور زمان و با افزایش کاربران این کیف‌پول پشتیبانی از شبکه های دیگر از جمله شبکه پالگان و بایننس چین نیز به آن اضافه شد. متا مسک بیش از 10 میلیون کاربر فعلا از سراسر دنیا را یه خود جذب کرده.

برخی از ویژگی ها و نقاط ضعف این کیف‌پول:

🔵بیش از 10 میلیون کاربر فعال

🔵دسترسی سریع و ویژگی بریج چندزنجیره‌ای

🔵پشتیبانی از شبکه های متعدد

🔵رایگان بودن

 

🔴عدم پشتیبانی از بیت کوین

🔴امنیت نچندان قوی

🔴نحوه استفاده از آن در شبکه های دیگر ممکن کمی گیج کننده باشد

 

کیف پول مایسیلیومmyciluim wallet

کیف پول مایسیلیومmyciluim wallet

کیف‌پول مایسیلیوم یک کیف پول مناسب تلفن همراه است که هم برای اندروید و هم  برای ios در دسترس است. این کیف پول تراکنش های امنی را برای شما فراهم کرده و امکان خرید و فورش دارایی هایی ممقل اتریوم و بیت کوین را برای شما فراهم میکند.

برخی از ویژگی ها و نقاط ضعف این کیف‌پول:

🔵منبع باز

🔵پشتیبانی از کیو‌-آر کد

🔵سفارشی سازی کارمزد ها

🔵صرافی درون برنامه ای

🔵ارائه ابزار های احراز هویت

 

🔴پشتیبانی از بیت کیوین، اتریم و برخی از توکن های ERC20

🔴رابط کاربری پیچیده

🔴عدم عرضه روی دسکتاپ

 

کیف‌پول تراست Trust Wallet

کیف‌پول تراست Trust Wallet

کیف‌پول تراست را میتوان یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین کیف‌پول ها، بخصوص بین کاربران ایرانی دانست. پشتیبانی از اندروید و ios، پشتیبانی از اکثر ارز های شناخته شده، رابط کاربری بسیار آسان و منعطف و امنیت قابل قبول فقط بخشی از ویژگی های این کیف‌پول است.

تراست یک کیف پول غیر امانی و کاملا غیر متمرکز است. هیچ الزامی برای اشتراک داده های شخصی شما ندارد و کنترل داده های شما کاملا در اختیار خودتان است. این کیف پول توسط بایننس پشتیبانی میشو ولی این صرافی کنترلی روی داده های این کیف‌پول ندارد.

برخی از ویژگی ها و نقاط ضعف این کیف‌پول:

🔵رابط کاربری مدرن و شیک

🔵پشتیبانی از هزاران ارز

🔵استفاده بسیار آسان

🔵میلیون ها کاربر فعال

🔵رایگان بودن

 

🔴احراز هویت دومرحله‌ای ندارد

🔴پشتیبانی چندان قابل اتکایی ندارد

🔴از کیف پول های سخت‌افزاری پشتیبانی نمیکند

🔴در مقایسه با بعضی کیف‌پول ها قبلیت های کمتری دارد

 

جمع بندی

انتخاب یک کیف پول مناسب باید با در نظر گرفتن تمامی نیاز های شما صورت گیرد، با این که اکثر این کیف پول های غیر متمرکز هستند ولی همیشه امکان رخنه امنیتی و هک شدن دارایی ها در کیف پول های آنلاین کاربر را تهدید میکند. به کاربران ایرانی توصیه میشود که به هیچ وجه از کیف پول های امانی مثل کیف‌پول Coinbase استفاده نکنند.

 


 

مطالب، تحلیل ها و مقالات بیشتر را در بخش مقالات بخوانید.

  • منبع : BlockfaNews
  • دسته بندی : اموزشی

0 دیدگاه


ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *